Radiologijos skyrius

Radiologijos skyrius

Veikla

Utenos ligoninėje veikia 4 radiologinius tyrimus atliekantys kabinetai: du rentgeno kabinetai, kompiuterinės tomografijos kabinetas, mamografijos kabinetas.

Kuo mes ypatingi

Mūsų skyriuje yra sukoncentruotos aukštos kvalifikacijos žmogiškosios ir naujausios technologijų pajėgos, kurios padeda užtikrinti įvairiapusę ir aukščiausio lygio radiologinę diagnostiką Utenoje. Tuo tikslu taikome ir pastoviai adaptuojame naujausius pasiekimus, nuolatos tobuliname savo žinias ir įgūdžius pacientų labui.

Ką siūlome pacientams

Siūlome aukštos kokybės operatyvius tyrimus, kurie sukelia minimalią žalą paciento organizmui. Radiologijos technologės dirba ir skubius tyrimus radiologijos stacionaro kabinete atlieka visą parą.

Atliekami radiologiniai tyrimai: krūtinės ląstos; stemplės, skrandžio skopijos; storųjų žarnų (irigoskopija); pilvo organų; kaulų-sąnarių; urogenitalinės sistemos; fistulografija (ertmių kontrastinis tyrimas).

Mamografijos kabinete atliekamos diagnostinės ir profilaktinės krūties rentgenogramos. Diagnostinės mamogramos atliekamos moterims, turinčioms nusiskundimų, apčiuopiančioms krūtyse darinius, su šeimos gydytojo, ginekologo, gydytojo onkologo siuntimais. Profilaktinė mamografija pagal SAM programą atliekama 50-70m. moterims, neturinčioms nusiskundimų kas dveji metai, tik su šeimos gydytojų siuntimais, kuriuose turi būti atžymėta, kad moteris siunčiama tyrimui pagal SAM programą.

Kompiuterinės tomografijos tyrimai: galvos smegenų; smilkinkaulių; pilvo organų; peties sąnario; krūtinės ląstos; galūnių, dubens organų; krūtininės, juosmeninės ir kaklinės stuburo sričių ir nugaros smegenų; prienosinių ančių ir orbitų kompiuterinė tomografija be kontrastavimo ir su kontrastavimu.