Akušerijos ir ginekologijos skyrius

Akušerijos ir ginekologijos skyrius

Veikla

Utenos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje teikiama akušerinė ginekologinė pagalba, priimami gimdymai, atliekamos operacijos. Per metus gimdo vidutiniškai 350 vietinių ir aplinkinių rajonų moterų.

Kuo mes ypatingi

Siūlome aukštos kokybės paslaugas, kurias teikia patyręs ir kvalifikuotas medicinos personalas. Pagal Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ visas skyriaus personalas baigė mokymus ir dirba vadovaudamiesi naujausiomis Lietuvoje standartizuotomis metodikomis. Taip pat šios programos lėšomis skyrius buvo aprūpintas modernia medicinos įranga.

Utenos ligoninei yra suteiktas Naujagimiui palankios ligoninės statusas. Šios iniciatyvos tikslas – užtikrinti motinos teisę žindyti savo kūdikį ir kūdikio teisę būti žindomam – taip gauti geriausią maistą ir ryšį su motina. Naujagimiui  ir jo mamai sudarytos kuo palankiausios sąlygos būti kartu nuo pirmos gimimo akimirkos: emociniam tarpusavio ryšiui stiprinti naujagimiai po gimdymo visada lieka su mama.

Utenos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje gimdyklos yra vienvietės, taigi, gimdysite jaukiai įrengtoje, tik Jums vienai skirtoje gimdykloje. Šalia Jūsų visada gali likti vyras, mama, sesuo ar kitas Jums artimas žmogus. Galėsite susikurti Jums jaukesnę aplinką gimdykloje pagal savo pageidavimus (pasirinkti apšvietimą, muziką ar tylą, masažinę vonią). Gimdymo metu galėsite pasirinkti ir Jums tinkamą padėtį. Jei reikia, galima epidūrinė nejautra.

Ką siūlome pacientams

Šiuolaikiškai rekonstruotos patalpos, modernios gimdyklos ir šviesios palatos visiškai patenkins pacienčių poreikį jaustis patogiai ir jaukiai. Pacientėms teikiamos gimdymo paslaugos, esant reikalui atliekama Cerzario pjūvio operacija, taip pat atliekamos kitos ginekologinės operacijos.

Galime pasiūlyti ir palatą geresnėmis, namų aplinką atitinkančiomis sąlygomis (yra dvivietė lova, televizorius, šaldytuvas, atskiras dušas ir tualetas), kurioje gali apsistoti visa šeima. Palata yra mokama, paros kaina 15 eurų.

  • asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę);
  • nėščiosios, gimdyvės kortelę;
  • higienos įklotus, reikalingus po gimdymo;
  • įklotus, reikalingus į liemenėlę po žindymo;
  • naktinius marškinius, chalatą ir šlepetes;
  • 1–2 rankšluosčius;
  • asmeninės higienos priemones: dantų pasta, dantų šepetėlis, muilas;
  • drabužėlius naujagimiui.