Utenos ligoninė apdovanota už aktyvią veiklą sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemą

2023 - 11 - 23

Šią savaitę VšĮ Utenos ligoninę pasiekė džiugi žinia. Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitei paminėti skirtoje nacionalinėje konferencijoje – „VIENA SVEIKATA“ – galimybė išsaugoti antimikrobinių vaistų efektyvumą ateities kartoms“ paaiškėjo, kad mūsų gydymo įstaiga apdovanota už aktyvią veiklą sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemą ir geriausius pasiekimus. Utenos ligoninė tapo nugalėtoja regiono ligoninių kategorijoje.

Šis apdovanojimas reiškia, kad antibiotikai Utenos ligoninėje skiriami racionaliai, t. y. tiek, kiek reikia, kada reikia ir ne daugiau. Kitaip sakant, šis apdovanojimas rodo aukštą Utenos ligoninės gydytojų kompetenciją.

Konferencijoje Higienos instituto direktoriaus padėkomis ir prizais apdovanota keturiolika asmens sveikatos priežiūros įstaigų (keturios ligoninės ir dešimt ambulatorines paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigų):

• VšĮ Radviliškio ligoninė (rajono);
  • VšĮ Utenos ligoninė (regiono);
  • VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos (respublikos / universitetinė);
  • VšĮ Riešės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė (palaikomojo gydymo ir slaugos);
  • UAB „Pagalba ligoniui“ (Alytaus apskritis);
  • UAB „Saulės šeimos medicinos centras“ (Kauno apskritis);
  • VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centras (Klaipėdos apskritis);
  • VšĮ Sangrūdos ambulatorija (Marijampolės apskritis);
  • VšĮ Panevėžio šeimos medicinos centras (Panevėžio apskritis);
  • VšĮ Kelmės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (Šiaulių apskritis);
  • UAB „Medicinos namai“ (Tauragės apskritis);
  • VšĮ Mažeikių Senamiesčio PSPC (Telšių apskritis);
  • UAB „Ignalinos sveikatos centras“ (Utenos apskritis);
  • UAB „Unavita“ (Vilniaus apskritis).