Po visą šalį keliaujanti kampanija „Duoti ar neduoti?“ stabtelėjo ir Utenos ligoninėje

2023 - 11 - 21

Pirmadienį, lapkričio 20 d., į VšĮ Utenos ligoninę atvyko būrys svečių. Čia buvo pristatoma socialinė kampanija „Duoti ar neduoti?“, kurią vykdo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA).

Pristatyme dalyvavo STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas Benas Aldakauskas, STT Komunikacijos skyriaus vyresnioji specialistė Dovilė Andrijauskaitė, JGA atstovai radiologijos gydytojas rezidentas Rokas Liaugaudas ir už informacijos sklaidą atsakinga Kotryna Liaugaudaitė. Utenos ligoninei atstovavo direktorius Tomas Saladis ir už antikorupciją įstaigoje atsakinga darbuotoja Birutė Grobovienė. Susitikime taip pat dalyvavo ir Utenos rajono savivaldybės tarybos bei Antikorupcijos komisijos nariai Vaidas Mikšys ir Linas Bražionis.

Anot B. Aldakausko, Utenos ligoninė mielai priėmė kampanijos viešinimui skirtą stendą, skleidusį žinią visiems, besilankantiems šios gydymo įstaigos Konsultacijų poliklinikoje. „Su šia akcija mes ketiname apvažiuoti visą Lietuvą, – pasakojo STT atstovas. – Nešame žinią pacientams, kaip nuimti nuo savęs emocinį krūvį ir neduoti, o gydytojams – neimti.“

B. Aldakauskas pabrėžė, kad šioje kampanijoje viešinamos tikros istorijos, atskleidžiančios, kokias neigiamas emocijas sukelia kyšio siūlymas ar reikalavimas abiem pusėms.

JGA atstovas R. Liaugaudas džiaugėsi STT kvietimu prisijungti prie šios iniciatyvos. Gydytojas rezidentas papasakojo savo paties patirtą situaciją, kai pacientas bandė duoti jam kyšį, kaip jis tuo metu jautėsi. „Iki šiol esame pratę dalytis tik blogaisiais pavyzdžiais, tapkime tais, kurie dalijasi geraisiais“, – sakė JGA atstovas.

Utenos ligoninės direktorius išreiškė džiaugsmą, kad tokios akcijos vyksta. „Tikiu, kad kartu su STT darbuotojais ir jaunimo atstovais pasieksime skaidrios įstaigos statusą, – vylėsi gydymo įstaigos vadovas. – Tai yra ne tik formalus dalykas. Tokiu būdu mes siekiame lygiuotis su labiausiai išsivysčiusiomis šalimis.“ T. Saladis priminė, kad kyšio davimas ir ėmimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę bei patikino, kad jo vadovaujama įstaiga visada mielai jungsis prie įvairių antikorupcinių iniciatyvų ir sieks kuo didesnio skaidrumo.

Vytauto Ridiko nuotr.