Palaikomasis gydymas ir slauga

Veikla

II Terapijos skyriuje taikomas tęstinis palaikomasis ilgalaikis gydymas ir slauga. Sektoriuje be gydytojų ir slaugos personalo dirba socialinė darbuotoja, kineziterapeutai, fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai.

Kuo mes ypatingi

Be slaugos paslaugų skyriuje teikiamos ir reabilitacinės paslaugos (masažas, fizioterapinės procedūros). Nemokamai palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos (turintiems siuntimą) teikiamos 120 dienų per metus.

Ką siūlome pacientams

Šiandieninė sveikatos situacija Lietuvoje tokia, kad, tobulėjant medicinai ir atsirandant naujiems gydymo metodams, pacientai senėja, o ligos sunkėja, todėl dažnas pacientas po gydymo ligoninėje negali važiuoti gydytis ambulatoriškai namo, nes tiesiog nesugebėtų pats savęs apsitarnauti, o jo artimieji neretai neturi galimybės staiga pasikeitus aplinkybėms tinkamai slaugyti pacientą namuose. Skyriuje slaugomi būtent tokie pacientai, jiems teikiamos slaugos ir palaikomojo gydymo, vegetacinių ligonių palaikomojo ilgalaikio gydymo, onkologinių ligonių ilgalaikio palaikomojo gydymo, negalinčių savęs aptarnauti ligonių palaikomojo ilgalaikio gydymo paslaugos.

Pacientai į skyrių hospitalizuojami darbo dienomis nuo 8 iki 16 val. per Skubiosios medicinos pagalbos skyrių. Pacientui reikia turėti šeimos gydytojo arba kitos ASPĮ siuntimą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, t. p. dokumentą, įrodantį asmens socialinį draudimą. Į sektorių gali būti hospitalizuojami ne tik Utenos, bet ir kitų rajonų gyventojai, turintys siutimą.